مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان:

معلّمی در قرآن کریم جلوه ای از قدرت لایزال الهی است

همدان- مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان گفت: معلمی شغل و حرفه نیست، بلکه ذوق و هنر توانمندی است، معلمی در قرآن جلوه‌ای از قدرت لایزال الهی و ویژه ذات اقدس الهی است که «اقراء بسم ربک الذی خلق» اشاره به همین دارد.

معلّمی در قرآن کریم؛ جلوه ای از قدرت لایزال الهی

 

به گزارش حدیث بهشت، حجت‌الاسلام علی حسنی در جلسه دیدار با روسا و کارکنان ادارات آموزش و پرورش نواحی ۱ و ۲ همدان که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلّم برگزار شد، اظهار کرد: معلّمان جامعه انسان‌سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش معلّمان به فرموده امام همچون نقش انبیاست.

وی با بیان اینکه شهید مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه فرهنگیان جامعه قدم‌های اساسی برداشت، گفت: نقش معلّمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان با تاکید بر اینکه شرافت و مرتبت معلّم زمانی ظهور و بروز دارد که بتواند شأن خداوند و پیامبران را در وجود خود محقق کند، عنوان کرد: مصداق بارز این امر شهید مطهری بود. شهید مطهری سه ویژگی بارز داشت، یک اینکه مقید به شرع بود و نسبت به مسائل دین حساس بود که این حساسیت تظاهر و تعارف هم نبود. دوم اینکه شهید مطهری بسیار اهل دقت بود اگر کم می‌گفت، کم می‌نوشت، اما حساب‌ شده می‌گفت و حساب‌ شده می‌نوشت و ویژگی سوم اینکه خود را محدود به مباحث تخصصی نمی‌کرد بلکه به مسائل مبتلابه جامعه فکر می‌کرد و برای آن راه‌حل ارائه می‌کرد به همین دلیل، فرد بسیار تأثیرگذاری در جریانات سیاسی بود.

حسنی با اشاره به فعالیت های گسترده شهید مطهری ابراز کرد: ایشان توانست با ارائه اندیشه اصیل اسلامی در زمینه‌ های مختلف اجتماعی، سیاسی، فکری و فقهی مانعی بزرگ در برابر هجوم سیل اسلام‌زدایی ایجاد کند.

گفتنی است، در پایان این دیدار ها از چند تن از معلّمان پرتلاش تجلیل به عمل آمد.