در آستانه کنگره ملی شهدای روحانی صورت گرفت؛

دیدار نماینده ولی فقیه در استان همدان با خانواده شهدای روحانی

همدان- در راستای کنگره ملی شهدای روحانی، امام جمعه همدان و جمعی از مسئولان با حضور در منزل تعدادی از شهدای روحانی شهر همدان به مقام ایشان ادای احترام کردند.

دیدار جمعی از مسئولین با خانواده شهدای روحانی

 

به گزارش حدیث بهشت، در راستای برگزاری کنگره ۴ هزار شهید روحانی کشور، طی مراسمی آیت الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان و آیت الله طه محمدی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان، رهبری به همراه جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی با خانواده تعدادی از شهدای روحانی دیدار کردند.

آیت الله شعبانی موثقی در دیدار با خانواده شهید رضا عمادی از شهدای روحانی غواص عملیات کربلای  ۴ گفت: شهدای روحانی نشانه ای از مرد عمل بودن این قشر بی ادعا هستند.

وی اظهار داشت: شناسایی بیش از ۱۰۰ طلبه شهید در استان به خوبی گویای این است که روحانیت در عرصه های مختلف به ویژه جهاد فرهنگی تا پای جان در میدان حاضر بوده اند.

حجت الاسلام حسنی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان در این دیدار ها به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری کنگره شهدای روحانی کشور پرداخت و گفت: سپاه ناحیه همدان سرکشی از خانواده معظم شهدا را در طول سال، در دستور کار داشته و دارد اما این سرکشی به صورت ویژه به تدبیر نماینده محترم ولی فقیه در سپاه حضرت حجت الاسلام حاجی صادقی در آستانه برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی کشور صورت می گیرد.

او هدف از دیدار با خانواده های شهدا را تقدیر و تجلیل از ایثار و فداکاری خانواده معظم شهدای روحانی کشور و تقدیم هدیه مقام معظم رهبری به این خانواده ها دانست.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان گفت: روحانیت همیشه سپر بلای مردم بوده اند و شهدای مظلوم روحانی به عنوان خط شکنان خط مقدم جبهه هستند.

حسنی ادامه داد: کار های فرهنگی ما ضعیف بوده چرا که حتی شهدای شاخص کشوری را در استان خودمان هم نمی شناسند و لازم است قدم های بزرگتر و مهم تری در این زمینه برداریم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان اظهار کرد: از اقدامات مجموعه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین (ع) در راستای نشر فرهنگ ایثار و شهادت میتوان به راه اندازی وب سایت حدیث بهشتیان، تولید نرم افزار اندروید شهدای روحانی با همین عنوان، طراحی و انتشار مجموعه استیکر شهدای روحانی در پیام رسان های داخلی و… اشاره کرد.

وی در ادامه از شناسایی طلاب اهل قلم و تدوین و چاپ ۸ عنوان کتاب در خصوص شهدای روحانی استان با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان، سردار ظفری و قسمت روحانیت بنیاد حفظ آثار خبر داد.

گفتنی است کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی کشور در ۴ خرداد ۱۴۰۱ در مصلای شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.