مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان:

خط سیاه‌ نمایی دشمن فعال است

همدان- مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان گفت: حق، آگاهی بخش و بصیرت افزاست و لذا رسانه ها لازم است که منادی حق باشند.

فعالیت دشمن در خط سیاه نمایی

 

به گزارش حدیث بهشت، حجت‌الاسلام علی حسنی در جمع مدیر مسئولان رسانه های استان همدان اظهار داشت: ظهور و بروز فعالیت رسانه‌ها هنگامی اتفاق می‌افتد که نخست عشق و علاقه در کار وجود داشته باشد و بتوانند آستانه صبر خود را بالا ببرند و در عین حال موشکافانه به مسائل ورود داشته باشند.

وی با بیان اینکه در وهله اول توجه به تهیه خبر و دوم انتقال صحیح خبر به مخاطب مهم است، گفت: مسائل و مشکلاتی که امروز متوجه جامعه است بر ما پنهان نیست و ما هم درگیر آن هستیم اما اگه خبر به شکل صحیح انتقال پیدا نکند، دشمن به نفع خود خبر را روایت می‌کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال تحریف در واقعیت‌ها است، ابراز کرد: رسانه‌ها ضمن بیان حقایق که باعث پیشرفت در همه زمینه‌ها می‌شود، لازم است تا جریان‌ساز باشند و از این جریان‌سازی به نفع نظام جمهوری اسلامی بهره ببرند.

حسنی با اشاره به ضرورت تشریح اقدامات انجام شده، یادآور شد: اکنون خط سیاه‌نمایی دشمن فعال است و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه را به عنوان هدف برای خود قرار داده‌اند، بنابراین خبرنگاران و رسانه‌ها با فعالیت جدی و با صداقت می‌توانند، دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام بگذارند.

وی افزود: شما خبرنگاران سعی کنید در کنار مطالبه‌ای که در خصوص مسائل و مشکلات مردم دارید با صداقت تمام اقدامات صورت گرفته نظام مقدس جمهوری اسلامی را به بهترین شکل ممکن مطرح کنید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان با اشاره به اینکه گزارش خبرنگاران اعم از فیلم و متن بسیار روشنگر و کلیدی است، بیان داشت: طرح حقایق توسط شما خبرنگاران، باعث رشد و پیشرفت معنوی، اقتصادی، سیاسی، علمی، اجتماعی و نظامی کشور خواهد بود و به مدد الهی دشمن در خط تحریف خود شکست فاحشی خواهد خورد.

وی گفت: اهالی رسانه اگر دقیق و حساب شده عمل کنند می‌توانند در سطح جامعه جریان‌ساز باشند و از این جریان‌سازی به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل خون هزاران شهید است استفاده کنند و نقشه دشمن که دل سرد کردن و مایوس کردن مردم از نظام و مسئولان است شکست بخورد.

رسانه ها از حالت تدافعی خارج شوند

سید جواد حسینی، فرمانده سپاه ناحیه همدان نیز در این جلسه گفت: رسانه ها علی رغم اینکه به خوبی پای کار هستند نباید صرفاً تدافعی باشند بلکه باید آفندی کار کنند.

وی اضافه کرد: در جنگ رسانه ای امروز رسانه های نظام جمهوری اسلامی به خوبی کار می کنند و پای کار هستند امّا نباید صرفاً تدافعی باشند بلکه باید آفندی کار کرد ور در مقایل دشمنان ایستاد.

فرمانده سپاه ناحیه همدان با تاکید بر اینکه امروزه به دلیل جنگ روایت ها باید در زمینه روایت گری به خوبی ورود کرد، بیان داشت: یکی از پایگاه های ما در روستای انصارالامام توانسته قریب ۲ میلیارد تومان کمک رسانی به مردم داشته باشد؛ باید از فعالیت های جهادی این روستا به خصوص در زمینه کرونا مستند تهیه شود البته فعالیت جهادی منحصر به تهیه بسته های معیشتی نبوده بلکه در زمینه فرهنگی هم اقدامات مطلوبی انجام شده است.

حسینی افزود: متاسفانه این فعالیت ها ناشناخته است و به نحو مطلوب نتوانستیم روایت گری کنیم؛ همین بحث امنیت سازی که سپاه برعهده دارد کار بزرگی است و در کنار آن آب رسانی به روستاها و ساخت خانه که نمونه آن هفته پیش در سیلوار کلنگ زنی یک باب منزل مسکونی برای یک خانم آغاز شده و تا هفته دیگر تحویل داده خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به فعالیت های جهادی صورت گرفته در زمینه های انرژی خورشیدی، آب رسانی، خانه سازی برای محرومین و حتی درمان که شاید وظیفه سپاه نباشد، تاکید کرد: بسیاری از مردم از این فعالیت ها اطلاع ندارند لذا باید بیان شود و در این زمینه در کنار رسانه ها هستیم و درصدد خواهیم بود تعاملات خوبی با رسانه های استان داشته باشیم.